Szczecińskie Collegium Informatyczne

Technikum Informatyczne SCI

Konkurs informatyczny SCI#CODE
2016-04-09

Wyniki finału 3. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#CODE"!

W sobotę, 9 kwietnia, w Technikum Informatycznym SCI odbył się finałowy etap 3. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#code".

Do finałowej części przystąpiło 27 z 30 Uczestników, którzy zakwalifikowali się w I etapie. II etap polegał na udzieleniu odpowiedzi na 20 zamkniętych pytań jednokrotnego wyboru (10 pytań za 1 punkt, 10 pytań za 2 punkty) oraz 5 zadań (za 3 punkty). Do zdobycia było łącznie 45 punktów. Zakres tematyczny pytań dotykał sieci komputerowych, systemów operacyjnych, urządzeń techniki komputerowej oraz programowania.

Po części konkursowej odbyły się warsztaty "Arduino" przygotowane przez Wojciecha Połowniaka i asystującego mu Krzysztofa Rogowskiego oraz warsztaty "Unity" prowadzone przez Michał Makarczuka i Konrada Szymańskiego. Zajęcia praktyczne wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów szkół gimnazjalnych.

Dla opiekunów uczestników przygotowane zostały także warsztaty "Arduino i Druk 3D", które poprowadził Sebastian Szczepański z Fundacji NetCamp.

Finał Konkursu zamknęła gala z uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród. W jej trakcie wystąpili reprezentanci patronów: doktor inż. Łukasz Nozdrzykowski (kierownik Katedry Informatycznych Technologii Morskich Akademii Morskiej w Szczecinie), Kamila Kijo (Technopark Pomerania / Klaster ICT Pomorza Zachodniego) oraz doktor inż. Tomasz Komorowski (wiceprezes Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego), którzy opowiedzieli o branży IT oraz działalności reprezentowanych instytucji. Po tych wystąpieniach nastąpiło wręczenie dyplomów finalistom i laureatom oraz ich opiekunom. Galę prowadzili Anna Wysocka i Albert Jendrzejczak.

Wszystkim laureatom i finalistom oraz nauczycielom-opiekunom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników, dziękujemy za wzięcie udziału w Konkursie, a także zapraszamy na jego kolejną edycję.

Laureaci 3. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#code" (według zajętych miejsc):

NazwiskoImięUzyskane punkty
Bieniek Sebastian 26
Tabisz Marcin 25
Kuczma Marta 24

Finaliści 3. edycji Konkursu Informatycznego "SCI#code" (alfabetycznie):

NazwiskoImięUzyskane punkty
Bujowski Szymon 10
Ciesielska Patrycja nie przystąpiła
Czupowski Oskar 19
Dąbrowski Grzegorz 22
Głębicki Piotr 12
Górski Adam 20
Jasek Damian 19
Karło Dominik 8
Kołt Piotr 10
Kozłowski Gracjan 12
Kwieciński Paweł nie przystąpił
Łagoda Adam 15
Nerlo Michał 10
Oganowski Jakub 11
Pilewski Maciej nie przystąpił
Pluciński Miłosz 13
Rozumek Kornel 19
Rudzki Wojciech 14
Staroń Bartosz 12
Stefaniszyn Mikołaj 14
Szajek Jakub 19
Śmich Mateusz 23
Wojciechowski Michał 20
Wójcik Adam 9
Wysocki Tomasz 14
Zakrzewski Mateusz 18
Żak Adrian 17

Galeria zdjęć ---> Finał 3. edycji Konkursu Informatyczne "SCI#code"!Powrót

Organizator

Patronat